אייקון פלאפון | מאסטרו

פתוח היום

לפרטים והזמנות:

052-8989490


אייקון עמוד הבית | מאסטרו

כתובתינו:

הפנצ'ריה פתוחה בשבת

איזור חיפה והסביבה

054-9249220

  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. צמיגי מישלין
  6. /
  7. חידוש צמיגי מישלין

חידוש צמיגי מישלין

אחת התופעות המעניינות בתחום המודעות הסביבתית בעולם הצמיגים, היא חידוש צמיגים. על פי מחקרים אנו למדים כי אורך חיי הצמיג צמח בהדרגה במרוצת השנים, עד שצמיגים שיוצרו בשנות ה- 2000 יכלו להגיע כבר לאורך חיים של למעלה מ- 60,000 קילומטר. ההשקעה המוצאת בניסיונות לגבש טכנולוגיות שיאפשרו את הארכת אורך חיי הצמיג מוכיחות שוב את הכדאיות הכלכלית בקידום המהלך. על כן, שילוב הכדאיות יחד עם הרצון והצורך לקדם ערכים סביבתיים, הוביל לקידום סוגיית חידוש הצמיגים.

מי ראשי לבצע את חידוש הצמיגים?

נושא חידוש הצמיגים מעוגן בתקן ישראלי אשר עודכן בשנת 2004, ומבוסס על התקנה האירופאית. הגדרתו התקינה היא "אכשור מחדש של צמיג על ידי החלפת הסוליה הבלויה". אם ברצונכם לחדש צמיגים, עליכם להשיג אישור מן המפעל לחידוש צמיגים, וכן עליו להיות בפיקוח מעבדה לרכב. התקן חל על חידוש צמיגים ברכב, שיכול לנוע במהירות שעולה על 80 קילומטר לשעה, ואשר יוצר בהתאם לתקינה אמריקנית, אירופאית או יפנית. כדי לפקח באופן יעיל על המהלך הרגיש, בישראל המפעלים הרשאים לבצע חידוש צמיגים מדווחים לוועדה מקצועית לרכב, והיא האחראית על פיקוח המהלך. 

כיצד זה מתבצע?

כפי שצוין לעיל, הקדמה הטכנולוגית מאפשרת קידום ערכים סביבתיים, ועל כן חידוש הצמיג כיום מבוצע על ידי חריטה אלקטרונית, אשר מאפשרת הזנה של מידות הצמיג הרצוי. בעת סיום תהליך החריטה, מבוצע תיקון בפגמי הצמיג על בסיס מפרט הצמיג. תיקון זה נועד למנוע חידוש צמיג שאינו ראוי לחידוש, ועלול להוות סכנה לנהג הרכב. לאחר פעולה זו, מבוצע חיבור של סוליה חדשה על גבי תווך של סוליית גומי: הסוליה החדשה מהודקת בצורה מכאנית, ולאחריה מוכנסים הצמיגים לתנור גיפור קר בטמפרטורה של 99 מעלות צלזיוס, כאשר כל צמיג נמצא תחת ואקום במשך מספר שעות, עד לסיום תהליך הגיפור.

פיקוח תמידי

אסור לשכוח כי מלכתחילה מבוצע תהליך מיון, הדואג כי רק הצמיגים העומדים בקריטריונים לחידוש ייכנסו לתהליך. הקריטריונים מחמירים ביותר, והם קובעים כי צמיגים עם סדקים בגומי, שברים בגוף הצמיג, צמיגים שחודשו בעבר, או צמיגים שגילם מעל 4 שנים - לא יוכלו לעבור את תהליך החידוש. ההליך זוכה למעקב צמוד גם לאחר סיום תהליך הייצור. כל מפעל לייצור צמיגים מחודשים נדגם אחת לשנה במבחני העמסה דינאמית, ועל הצמיגים המחודשים לעבור בדיקות, שכן צמיגים מחודשים לא עונים לאותם קריטריונים ועלולים להתגלות בהם ליקויים שלא נראים לעין הנהג הממוצע.

חידוש צמיגי מישלין

בעידן בו הצמיגים הבלויים יכולים לעבור חידוש ולחזור אל הרכב שלנו דרך הדלת האחורית, איכות המותג שעובר חידוש הינה מכרעת. מותג בעל שם בשיעור קומה כמו מישלין, יבטיח כי צמיגי מישלין יניבו תוצאות ראויות גם לאחר חידוש הצמיג, והם יהיו ערבים לתחושת הביטחון והנוחות בזמן הנסיעה.


טואול - בניית אתרים